"Rozwód czy separacja?"

Informacja o książce Rozwód czy separacja. Poradnik praktyczny to jedyny na rynku tak obszerny praktyczny poradnik dotyczący spraw o rozwód i separację. Napisany w przystępny sposób, przejrzyście skonstruowany – i dzięki temu zrozumiały dla osób niebędących prawnikami. Autorka, Joanna Hetman-Krajewska, adwokat z wieloletnim doświadczeniem,  wychodzi z założenia, że kryzys małżeński, również ten zakończony rozwodem, może być szansą na rozwój – wszak słowa „rozwód” i „rozwój” dzieli zaledwie jedna litera. Jednocześnie uważa, że rozwód to często ucieczka przed problemem – wtedy doradza „konstrukcję” zamiast „destrukcji”. Wyjaśnienia kwestii prawnych uzupełniają przykłady z życia wzięte. Książka wyjaśnia wszelkie aspekty spraw o rozwód czy separację, które należy uwzględnić, by przejść przez takie postępowanie obronną ręką. Tekst poradnika uzupełniają wywiady ze specjalistami: sędzią rodzinnym, mediatorami, psychologiem dziecięcym, psychoterapeutą par, detektywem, seksuologiem. Rozwód czy separacja to nie tylko znakomity poradnik dla osób mających problemy małżeńskie, ale również cenne źródło informacji dla mediatorów, psychologów, psychoterapeutów, psychoedukatorów pomagających małżeństwom w kryzysach.  

  1. Zdjęcie autorki

  1. Bio autorki

Joanna Hetman-Krajewska – adwokat i radca prawny w Kancelarii Prawniczej PATRIMONIUM. Ma 17-letnie doświadczenie zawodowe (jest pełnomocnikiem zawodowym od 2003 r.), chociaż pierwszy raz w sądzie była w wieku 5 lat – z mamą, która przez ponad 40 lat pracowała jako sędzia rodzinny. Specjalizuje się w prawie rodzinnym i prawie autorskim. Obsługując klientów w sprawach rozwodowych bądź okołorozwodowych, stara się nie tylko udzielić im wsparcia prawnego, ale również spojrzeć na problem całościowo. Dlatego jako sprzymierzeńców traktuje mediatorów czy psychologów, w tym psychoterapeutów par. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie prowadzone przez Stowarzyszenie Niebieska Linia. Prowadziła wiele spotkań z kobietami na tematy prawne związane z funkcjonowaniem rodziny, m.in. w Centrum Praw Kobiet.  

  1. Rekomendacje

Nie ulega wątpliwości, że podjęta problematyka, stale aktualna, jest ważnaz punktu widzenia dobra dziecka i rodziny. Książka zawiera wiele praktycznych porad i może stanowić przydatną pomoc dla skonfliktowanych małżeństw. dr hab. Helena Ciepła, sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku   Szczególnie polecam publikację profesjonalistom, jak i osobom, których życie zmusiło do zmierzenia się z nową rozwodowo-separacyjną rzeczowością. Zanim zdecydują się Państwo na proces, zapoznajcie się z lekturą tego poradnika, który Wam uzmysłowi co to oznacza. Nie ma bowiem nic prostszego niż powiedzieć „to spotkajmy się w sądzie”, nie ma nic trudniejszego, niż to zrobić. Dzięki publikacji Joanny Hetman-Krajewskiej łatwiej można zrozumieć całą złożoność procesu sądowego z jego wielowątkowością i wielopłaszczyznowością (udział psychologów, pedagogów, psychiatrów, detektywów, prokuratorów, ośrodków pomocy społecznej, niebieskiej linii, ect.). Gorąco polecam. Magdalena Marquez-Vazquez, mediator, Fundacja Mediacja i Prawo   Książka odpowiada na kluczowe pytania w sposób prosty i rzetelny jednocześnie. Niezwykle się cieszę, że powstała i będzie „lekturą obowiązkową” wszystkich moich klientów. Powinni po nią sięgnąć także terapeuci par i mediatorzy, aby proces rozstania zobaczyć w szerszej perspektywie. Monika Perdjon, terapeuta, mediator rodzinny, coach   Mec. Joanna Hetman-Krajewska przekazuje czytelnikom kompleksową wiedzę na temat obu form rozstania, zarówno od strony prawnej (podanej tu bardzo przejrzyście), jak i społecznej czy emocjonalnej. Publikacja zawiera także ogromną ilość informacji praktycznych. Co dla mnie istotne, nie jest to chłodno napisany poradnik, ale też momentami kipiąca od emocji książka. Rozwód i separacja, co dobitnie podkreśla autorka (która „rozwiodła” setki par), są za każdym razem ludzkim dramatem. Magdalena Kuszewska, dziennikarka   Opcja: pobierz bezpłatny fragment: „Zanim powiesz:Rozwód”   Baner od Wydawnictwa: link do księgarni internetowej profinfo.pl   https://www.profinfo.pl/sklep/rozwod-czy-separacja-poradnik-praktyczny,136938.html Opcja: umów się na konsultację tel.: 22 826 82 59 tel./faks: 22 827 76 89 e-mail: kancelaria@patrimonium.com.pl   Dane adresowe Kancelarii. Kancelaria Prawnicza PATRIMONIUM Elektoralna 17/17 00-137 Warszawa tel.: 22 826 82 59 tel./faks: 22 827 76 89 e-mail: kancelaria@patrimonium.com.pl www.patrimonium.com.pl