Contact us

„Patrimonium” Law Firm

ul. Elektoralna 17/17
00-137 Warsaw POLAND

tel.: 22 826 82 59
tel./fax: 22 827 76 89

e-mail: kancelaria@patrimonium.com.pl

Contact & map
16 maja 2016

Konferencja na Warszawskich Targach Książki – prawo autorskie w dobie cyfrowej

logo_wtk

Biblioteka Analiz, Kancelaria Adwokacka Lassota i Partnerzy oraz Kancelaria Prawnicza PATRIMONIUM zapraszają na konferencję

„Prawo autorskie w dobie cyfrowej – aspekty praktyczne w działalności wydawniczej

Warszawskie Targi Książki, 20 maja 2016 r., godz. 15-16.50, sala Londyn A, Stadion Narodowy, Warszawa

 

Konferencję poprowadzą prawnicy-praktycy – adwokaci specjalizujący się w prawie własności intelektualnej, w tym w prawie autorskim: adw. Joanna Hetman-Krajewska (Kancelaria Prawnicza Patrimonium) oraz adw. Marcin Lassota (Kancelaria Adwokacka Lassota i Partnerzy).

Celem konferencji jest omówienie aktualne stanu prawa autorskiego w kontekście wyzwań wynikających z rozwoju technologicznego, z uwzględnieniem specyfiki działalności wydawniczej. Poruszone zostaną takie zagadnienia jak m.in. prawne aspekty e-learningu, dystrybucja plików zawierających audio- i e-booki, prawo cytatu czy problem dzieł osieroconych dotyczący dostępu do materiałów archiwalnych objętych ochroną prawa autorskiego, a jednocześnie z trudnym bądź niemożliwym do zidentyfikowania podmiotem uprawnionym. Uczestnicy będą mieli okazję aktywnego uczestniczenia w spotkaniu, zadając pytania i dzieląc się swoimi przemyśleniami.

Gościem specjalnym na konferencji będzie p. Krzysztof Lewandowski – dyrektor generalny Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.