Contact us

„Patrimonium” Law Firm

ul. Elektoralna 17/17
00-137 Warsaw POLAND

tel.: 22 826 82 59
tel./fax: 22 827 76 89

e-mail: kancelaria@patrimonium.com.pl

Contact & map
22 czerwca 2016

Kancelaria Patrimonium mecenasem sztuki

Podczas tegorocznego pikniku Klubu Integracji Europejskiej na podwarszawskim Rancho pod Bocianem (niedziela, 26 czerwca 2016 r., godz. 12-18, Przypki k. Warszawy) będzie okazja obejrzenia niezwykłych prac polskiego artysty Marka Saenderskiego. Sponsorem wystawy jest Kancelaria Prawnicza PATRIMONIUM specjalizująca się w obsłudze prawnej w zakresie prawa autorskiego.

To trzeba zobaczyć na własne oczy – trójwymiarowe kompozycje 3D i fotografie tak realne, że niektórzy z Państwa ulegną iluzji i spróbują dotknąć czegoś co tylko pozornie „wychodzi” z płaszczyzny obrazu w realną przestrzeń.

Polski artysta – Marek Saenderski – po 24 latach eksperymentów w zakresie technologii 3D opracował unikalne algorytmy tworzenia obrazów trójwymiarowych na bazie znanej od 150 lat anaglifowej metody prezentacji 3D.

W ubiegłym roku w samym centrum Berlina odbyła się wielka wystawa wielkoformatowych obrazów wykonanych nową metodą. W ciągu dwóch i pół miesiąca wystawę „Artystyczna rzeczywistość i nierzeczywistość w trzech wymiarach” obejrzało ponad 60 tysięcy gości – berlińczyków i turystów z wielu krajów. Wg wyszukiwarki Google ta wystawa prac polskiego artysty była największą tego typu wystawą na świecie – Polak potrafi!

 Jaka była tematyka wystawy można zobaczyć na krótkim 9-ciominutowym filmie. Naprawdę warto obejrzeć aż do samego końca: https://www.youtube.com/watch?v=_diKXjfn_e0

 W czasie pikniku pokażemy najciekawsze przykłady obrazów 3D autorstwa Marka Saenderskiego. Będzie można zobaczyć największy w Polsce pejzaż morski 3D, spojrzeć w oczy postaci lewitującej pół metra przed płaszczyzną obrazu, a dzieci mogą spróbować pogłaskać żółwia z Zatoki Abu Dabbab.

Większość prezentowanych obrazów to unikalne na rynku sztuki obiekty kolekcjonerskie, które można nie tylko zobaczyć, ale także kupić.

Dodatkowo podczas pikniku w godz. 14-15 w namiocie Kancelarii Prawniczej PATRIMONIUM będzie można nieodpłatnie skorzystać z porad prawnika w zakresie prawa autorskiego.