Contact us

„Patrimonium” Law Firm

ul. Elektoralna 17/17
00-137 Warsaw POLAND

tel.: 22 826 82 59
tel./fax: 22 827 76 89

e-mail: kancelaria@patrimonium.com.pl

Contact & map
14 maja 2015

Jak zgodnie z prawem prowadzić księgarnię internetową – konferencja na Warszawskich Targach Książki 15 maja 2015

Biblioteka Analiz oraz Kancelaria Prawnicza Patrimonium zapraszają na konferencję

Jak zgodnie z prawem prowadzić księgarnię internetową – czyli co wynika z nowej ustawy o prawach konsumenta”.

Warszawskie Targi Książki, 15 maja 2015 r., godz. 14.30-16.00, sala Barcelona, Stadion Narodowy, Warszawa

Konferencję poprowadzą prawnicy-praktycy – pełnomocnicy zawodowi specjalizujący się w prawie własności intelektualnej, w tym w prawie autorskim: adw. Joanna Hetman-Krajewska (Kancelaria Prawnicza Patrimonium), r.pr. Szymon Zięba (Kancelaria Prawnicza Patrimonium) oraz apl. Joanna Czerwińska (Kancelaria Prawnicza Patrimonium).

Celem konferencji jest omówienie nowych regulacji wynikających z ustawy o prawach konsumenta, która weszła w życie 25 grudnia 2014 r. Ustawa zrewolucjonizowała handel internetowy – zmian wymagają nie tylko regulaminy sklepów internetowych, ale również ich interfejsy. Niezależnie od tego regulamin sklepu internetowego nie może zawierać tzw. klauzula abuzywnych, czyli niedozwolonych, których rejestr prowadzi Prezes UOKiK (obecnie rejestr obejmuje blisko 6000 klauzul). Za stosowanie klauzul niedozwolonych w regulaminie sklepu Prezes UOKiK może nałożyć na przedsiębiorcę karę pieniężną wynoszącą do 10 proc. rocznych obrotów firmy (kara nałożona na księgarnię internetową Matras w 2013 r. wyniosła blisko 500 tys. zł).

Uczestnicy będą mieli okazję aktywnego uczestniczenia w spotkaniu, zadając pytania i dzieląc się swoimi przemyśleniami.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację drogą mailową – kancelaria@patrimonium.com.pl